پرسش های متداول
  1. آيا استفاده از كتابخانه براي عموم آزاد است ؟

ج: بله ، استفاده از كتابخانه براي عموم آزاد است و استادان و دانشجويان و محققان با معرفي نامه مي توانند از منابع كتابخانه در محل استفاده كنند.

 

  1. شرايط استفاده از كتابخانه چيست؟(عضويت، هزينه، امانت كتاب، معرفي نامه ، چند روز امانت و ساعت كاركتابخانه، مدارك لازم جهت عضويت ...)

ج: عضويت كتابخانه با ارائه كارت ملي و يا كارت دانشجويي يا معرفي  نامه صورت مي گيرد عضويت در كتابخانه هزينه اي ندارد و هر عضو مي تواند هر بار 4 كتاب به مدت 15 روز (قابل تمديد) به امانت بگيرد. كتابخانه روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت8:30 تا 16 بعد از ظهر خدمات ارائه مي نمايد.

 

  1. خط مشي كتابخانه چيست؟

با توجه به اينكه كتابخانه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در راستاي اهداف سازمان و متناسب با آن فعاليت مي كند فراهم آوري مجموعه هايي با موضوع تاريخ روابط فرهنگي، ديپلماسي فرهنگي، مطالعات فرهنگي كشورهاي جهان، اديان در اولويت قرار گرفته است اما هسته اوليه كتابخانه مجموعه اي از كتابهاي ازرشمند درحوزه ي علوم انساني است كه مجموع كتابها حدود 30 هزار جلد كتاب است كه  مجموعه اي از كتابها نيز وجود دارد كه به زبانهاي مختلف جهان از طريق رايزني هاي فرهنگي تامين شده است.

 

  1. چگونه به كتابخانه بياييم؟ (تلفن و آدرس)

ج: آدرس : بزرگراه رسالت – روبروي درب شمالي مصلي امام خميني(ره) – سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، كتابخانه مركزي و آرشيو اسناد فرهنگي ، كتابخانه در طبقه فوقاني حسينه الزهرا واقع شده است .

تلفن كتابخانه: 88153506

 

  1. آيا امكان اسكن و كپي منابع در كتابخانه وجود دارد؟

ج: بله امكان اسكن و كپي منابع عادي وجود دارد ولي در مورد اسناد و اسكن نسخه هاي خطي جمع آوري شده در كتابخانه شرايط و محدوديت وجود دارد.

 

  1. آيا در كتابخانه نسخه هاي خطي نگهداري مي شود؟

ج: در كتابخانه نسخه خطي وجود ندارد ولي اسكن نسخه هاي خطي مراكزي مانند مركز تحقيقات فارسي ايران و  پاكستان و مركز تحقيقات در هند و نسخه هاي خطي كتابخانه گنج بخش كشور پاكستان در كتابخانه موجود است و امكان سفارش نسخه هاي خطي از مراكز ديگر نيز وجود دارد.

 

  1. آيا امكان استفاده و دانلود نسخه هاي خطي وجود دارد؟

ج: بله، استفاده از اسكن نسخه هاي مراكز وابسته در محل كتابخانه ممكن است.

 

  1. موضوع و منابع خاص اين كتابخانه كدامند؟ (گزارش ها ، موضوع علوم انساني، پايان نامه به ندرت، شرايط استفاده از اسناد و مدارك)

ج: در كتابخانه غير از كتابها كه در حوزه علوم انساني – اجتماعي ، روابط فرهنگي ، روابط بين الملل و ... است گزارش هاي ارسالي از نمايندگيها و رايزنيهاي فرهنگي ساماندهي و نمايه سازي مي شود و نيز نشريات ، نسخ خطي ، ديداري- شنيداري و نيز مجموعه اي از كتابها به زبانهاي روسي- فرانسوي- بلغاري و .... موجود است.

 

  1. آيا امكان استفاده از اينترنت در كتابخانه وجود دارد؟

بله ، امكان استفاده از اينترنت در كتابخانه موجود است.

 

  1. آيا كتابخانه به صورت مرتب نشريات را فراهم مي كند؟

نشريات كتابخانه به صورت مرتب آبونه مي شود.

تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.